LATVIJAS SKVOŠA FEDERĀCIJA
latvian squash federation
 


lasi vairāk
LSF kauss 5. posms (27.04.2019)

17. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem

ENRI skvoša vakari
Baltijas Junioru skvoša turnīrā dominē igauņu meitenes un B18 Latvijas puiši
Novembris 18, 2012
17. novembrī aizvadīts līdz šim Latvijas vēsturē lielākais Baltijas junioru skvoša turnīrs, kas pulcēja vairāk kā 40 jaunos spēlētājus dažādās vecuma un līmeņa grupās no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Meiteņu un iesācēju grupās dominēja Igaunijas jaunie spēlētāji, kuru sagatavošanā lielu darbu ieguldījusi Pērnavas skvoša kluba entuziaste un viena no Igaunijas skvoša līderēm Alise Allas, kas uz turnīru ieradās ar 16-vietīgu autobusu. Latvijas spēlētāji uzvarēja spēcīgajā B18 grupā un arī B 13 grupā, no lietuviešiem augstākais sniegums 14-gadīgajam, strauji progresējošajam Matas Pempem – 3. vieta B 18 grupā.

 

Lielā dalībnieku interese par turnīru liecina par to, ka jaunā maiņa tomēr aug, neraugoties uz pēdējo gadu grūtībām pulcēt pienācīgu skaitu junioru uz sacensībām, lai tās vispār varētu sarīkot. Jaunie skvošisti ir teju vai izslāpuši pēc turnīriem, kur var cīnīties ar saviem vienaudžiem, nevis pieaugušajiem,” secina turīnra līdzorganizatore Baiba Lulle.

 

Augstas klases sniegumu demonstrēja B18 grupas jaunieši. Beigās spēlējot pāris spēles pēc kārtas, sīvā cīņā ar garām, skaistām izspēlēm finālā madonietis Mārtiņš Baumanis pārspēja liepājnieku Matīsu Imbovicu (2:1), bet cīņā par trešo vietu šīs grupas jaunākais spēlētājs Eduards Stikuts piekāpās lietuvietim Matas Pempem.

 

Meiteņu grupā triumfēja spēlētāja no Pērnavas Kirsika Kikkas, kura priekšpusdienā jau bija uzvarējusi arī sieviešu Latvijas Grand Prix W2 grupā. Otrā – jelgavniece Loreta Rozenfelde, trešā – vēl viena Pērnavas skvoša kluba pārstāve Ann-Brit Anson. Jāpiebilst gan, ka meiteņu grupā nespēlēja Latvijas spēcīgākā juniore Liene Rieba, kura vēl pēc sacensībām sieviešu turnīrā uzsāka spēlēt ar puišiem B18 grupā, bet savainojuma dēļ pēc pirmās spēlēs no turpmākās cīņas izstājās.

 

Lai ieinteresētu turpināt nodarboties ar skvošu nopietnāk, ļautu izjust sacensību azartu un pavērot pieredzējušākos spēlētājus, tika izveidota iesācēju grupa, kura beigās izrādījās vispieprasītākā (pieteikti 16 dalībnieki, ieradās 15). Arī te uzvarēja pērnaviete Liisbeth Pahk, otrais jaunais spēlētājs no Ķekavas Jānis Plūme, trešā – vēl viena igauniete Jane Arujoe.

 

B13 zēnu grupā nepārspēts palika rīdzinieks Eduards Stikuts, otrais – Andreas Vahter no Igaunijas, trešais – raketlonists Gvido Jansons.

 

Katrs spēlētājs saņēma gan diplomu, gan gardas balvas ar “Valdo” saldumiem, slāpes veldzēja “Cido” sulas, enerģiju atjaunot palīdzēja AS “Tukuma piens” “Baltais” jaunie biezpiena sieriņi “Kartupelis”. Paldies par atbalstu arī fitnesa klubam “Sportima”.

 

Cerams, ka juniori turpinās trenēties un kuplākā skaitā kā līdz šim piedalīsies janvāra beigās gaidāmajā Latvijas čempionātā. Junioru turnīru nākamā gadā pirmajā dekādē organizēt un mūsu spēlētājus ciemos aicināt grasās Pērnavas klubs. Sacensības junioriem būs!,” pārliecināta B. Lulle.

komentēt
Здравствуйте! Вас интересуют к : 01.10.2017 - 01:29
Здравствуйте! Вас интересуют клиентские базы данных? Ответ на Email: prodawez@mail.de
pirmā iepriekšējā 1 / 1 nākamā pēdējā
vārds:

komentēt:
   ... atjaunot
Post comment
  month  
M
T
W
T
F
S
S
...Developed by Limedesign.lv...