LATVIJAS SKVOŠA FEDERĀCIJA
latvian squash federation
 


lasi vairāk
LSF kauss 5. posms (27.04.2019)

17. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem

ENRI skvoša vakari
Latvijas sieviešu izlase Eiropas komandu čempionātā astotās
Aprīlis 07, 2019
Latvijas sieviešu izlase Eiropas komandu čempionātā (ETC) skvošā 3. divīzijai izcīnījusi astoto vietu 12 komandu konkurencē.
Diemžēl, pēc veiksmīgā turnīra sākuma, kurā tika izcīnīta pirmā vieta apakšgrupā, turpinājums visai skarbajos, skvošam neierasti aukstajos apstākļos, Latvijas komandai neizvērtās tik veiksmīgs. 
 
Apakšgrupā Latvija pirmajā spēlē ar 2:1 pārspēja Rumānijas izlasi, otrajā mačā ar šādu pat rezultātu nervus kutinošā spēles izskaņā ar minimālo geimu un punktu pārsvaru - kaimiņus igauņus. Ar to tika nodrošināta vieta labāko komandu astotniekā, kur pirmajā mačā Latvijas izlasei pretī stājās mājinieces portugālietes. Ar Latvijas vienīgās profesionālās spēlētājas Inetas Mackevičas pārliecinošo uzvaru vien bija par maz komandas nokļūšanai labāko četriniekā. 
 
Cīnoties par 5.-8. vietu, pirmajā spēlē ar Luksemburgu Latvijas komanda izvēlējās spēlē iesaistīt rezerves spēlētāju, kopumā zaudējot maču ar 2:1, savukārt, atkārtotajā spēlē par 7. vietu ar Igaunijas izlasi fortūna trešās, izšķirošās spēles piektajā geimā atgriezās Igaunijas pusē. 
 
"Gribējās sasniegt augstāku rezultātu, jo īpaši, komandā iesaistot mūsu profesionālo skvošisti Inetu Mackeviču, kura arī pārliecinoši uzvarēja visas savas spēles. Taču jāņem vērā, ka šajā ETC bija lielākā spēcīgu komandu konkurence kā citos gados, un Latvijas izcīnītā vieta objektīvi ataino Latvijas skvoša attīstības līmeni. Iespējams, izvēloties citu taktiku, varējām izcīnīt, augstākais, 5. vai 6. vietu, bet tikt labāko četriniekā šoreiz nevarējām. Salīdzinot ar citiem gadiem, redzams, ka virknē komandu, kas izcīnīja augstākas vietas, ienākušas jaunas, spēcīgas juniores, kuras jau spēlē kā pirmie, otrie numuri, nomainot līdzšinējās līderes, komandām līdzi ir treneri, kuri palīdz ne tikai spēlēs un iesildošajos treniņos, bet arī pieņem grūtus lēmumus par spēlētāju sastāvu, taktiku. Vienlaikus jāpateicas visām spēlētājām, kuras izrādīja cīņassparu un izturēja līdz galam, spēlējot nekomfortablākajos apstākļos, kādi pieredzēti skvoša sacensībās, lielā aukstumā un caurvējā," vērtē komandas kapteine Baibas Lulle. 
 
Latvijas skvoša izlasi Portugālē pārstāvēja Latvijas čempionāta pirmo četru vietu ieguvējas: Ineta Mackeviča, Baiba Lulle, Liene Rieba un Elīza Dombrovska. 
 
Latvijas izlases startu ETC atbalstīja Rīgas dome un Latvijas Skvoša federācija. 
 
ETC notika Portugāles galvaspilsētā Lisabonā no 3. līdz 6. aprīlim. Acīmredzot, cerot uz saulainu laiku, par spēļu vietu tika izraudzīts atvērtā tipa skvoša klubs, kur korti atrodas nevis iekštelpās, bet teltī, kurai pastāvīgi cauri pūta vējš, dažbrīd ārā esošā saule neiespīdēja un nesildīja, bet rītos un vakaros kortos brīžiem temperatūra nesasniedza pat10 grādus. 
 
12 sieviešu komandu dalība ETC 3. divīzijai ir rekords, vīriešu konkurencē startēja 17 komandas. 
 
Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Krievija, kuras pamatsastāvā spēlēja divas juniores (14- un 15-gadi), kuras tieši finālā nodrošināja uzvaru pār spēcīgo Austrijas izlasi. Bronza Novēģijai. Vīriešiem triumfēja Polija arī finālā pārspējot Austriju, trešie ukraiņi. Pirmo divu vietu ieguvējas pāriet spēlēt uz 2. divīziju, savukārt, 2. divīzijas divas pēdējās komandas nonāk trešajā divīzijā.  
 
ETC spēlēs savā starpā sacenšas katras komandas spēcīgākais spēlētājs jeb pirmais numurs ar pirmo, otrais ar otro utt. Sievietēm komandas uzvarētājs tiek noteikts trīs spēļu summā, vīriešiem - četru spēļu summā, vienādu uzvarēto spēļu gadījumā skaitot uzvarētos geimus vai pat punktus. 
 
Spēļu rezultāti: https://esf.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=58F1381A-ECD5-49DB-8F16-12B0FB770856
komentāru nav
komentēt
pirmā iepriekšējā 0 / 0 nākamā pēdējā
vārds:

komentēt:
   ... atjaunot
Post comment
  month  
M
T
W
T
F
S
S
...Developed by Limedesign.lv...