LATVIJAS SKVOŠA FEDERĀCIJA
latvian squash federation
 


lasi vairāk
LSF kauss 5. posms (27.04.2019)

17. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem

ENRI skvoša vakari
Tiek ieviests LSF junioru reitings
Decembris 27, 2018
Lai motivētu juniorus aktīvāk piedalīties gan pieaugušo, gan junioru sacensībās, tiekties pēc izaugsmes un noteiktu labākos sportistus atsevišķās junioru vecuma grupās, Latvijas Skvoša federācija (LSF) līdz ar 2019. gada janvāri ievieš atsevišķu junioru reitingu. Reitings kalpos arī kā līdzeklis junioru turnīru grafiku veidošanā.
 
Pašlaik junioru reitingā iekļauti 2018. gadā notikušo trīs junioru sacensību - Latvijas čempionāta, Jelgavas atklātā čempionāta un Baltijas junioru turnīra rezultāti, taču no 2019. gada junioru reitingā tiks ieskaitīti arī pieaugušo turnīros iegūtie reitinga punkti.
 
"Tā kā pagaidām aktīvo junioru skaits nav pārāk liels un daļai jauniešu spraigākas cīņas un lielāka spēlētāju dažādība ir pieaugušo konkurencē, juniori savus reitinga punktus varēs krāt arī, piedaloties pieaugušo sacensībās. Turklāt arī dalība augstāka līmeņa sacensībās junioriem dod lielāku pieredzi un veicina izaugsmi. Vienlaikus daļa junioru, jo īpaši jaunākie un iesācēji, spēlē tikai junioru turnīros un spēlētāju reitingā vispār neparādījās," reitinga nepieciešamību pamato LSF valdes locekle Baiba Lulle.
 
Atsevišķs reitings būs junioriem puišiem un meitenēm vecumā līdz 19 gadiem, savukārt, visi junioru turnīri tiks sadalīti pa turnīra kategorijām un atbilstošām junioru vecumu grupām. "Pamatos junioru reitings darbosies pēc pieaugušo reitinga principiem, pieļaujot noteiktas atkāpes un pielāgojumus dažādiem junioru vecumiem. Reitings atspoguļos gan junioru sniegumu turnīros, gan dalības aktivitāti. Lielākus reitinga punktus varēs nopelnīt, startējot augstākas kategorijas turnīros un piedaloties vecākās junioru grupās," reitinga principus skaidro reitinga sistēmas autors un uzturētājs Lauris Rozenvalds.
 
Sīkāku info par junioru reitinga darbības principiem var lasīt šeit, savukārt, ar aktuālo junioru reitingu var iepazīties sadaļā REITINGS.
 
Lai veicinātu junioru dalību pieaugušo turnīros, LSF pieņēmusi lēmumu no 2019. gada juniorus atbrīvot no licences maksas. Līdz šim juniori, startējot pieaugušo turnīros, maksāja pusi no gada licences maksas 7 eur. Tāpat LSF līdzfinansētajos pieaugušo turnīros junioriem tiks nodrošināta 30-50% dalības maksas atlaide. Tāda tā gan bijusi arī līdz šim, piemēram, "Latvijas Grand Prix" sievietēm, "Real squash", "LSF kauss" turnīros. 
 
LSF iespēju robežās atbalstīs biežāku junioru turnīru organizēšanu Rīgā un reģionos. Turnīru organizatori aicināti pieteikt junioru turnīrus LSF, rakstot uz info@squash.lv.
 
2019. gada pirmajā pusē plānots vēl viens Baltijas junioru turnīrs, Latvijas čempionāts junioriem, savukārt jūlija sākumā Jelgavā notiks Latvijas jauniešu olimpiāde, kurā kā viens no diviem neolimpiskajiem sporta veidiem iekļauts arī skvošs. 
komentāru nav
komentēt
pirmā iepriekšējā 0 / 0 nākamā pēdējā
vārds:

komentēt:
   ... atjaunot
Post comment
  month  
M
T
W
T
F
S
S
...Developed by Limedesign.lv...