Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Baltijas čempionātā skvošā 1. posmā uzvar igauņi, Latvijai bronzu izcīna Baiba Lulle

24., 25. septembrī Rīgā notikušā 1. Baltijas individuālā čempionāta skvošā 1. posmā gan sievietēm, gan vīriešiem pirmās divas vietas izcīnīja Igaunijas sportisti, no Latvijas dāmām medaļu izcīnīja jelgavniece Baiba Lulle.

Pārliecinoši, nezaudējot ne geimu, sievietēm uzvarēja 19-gadīgā Eveli Melka, kura aktīvi spēlē arī Eiropas turnīros. Finālā viņa pārspēja savu kolēģi no Tallinas Rēli Komi, kurai pirms tam izvērtās sīvs pusfināls ar Latvijas pārstāvi Baibu Lulli. Piecos geimos B. Lulle tomēr piekāpās Igaunijas 2. raketei, bet cīņā par 3. vietu Baiba trīs gerimos pārspēja jelgavnieci Lauru Badūni. 5. vieta arī jelgavniecei, Latvijas junioru čempionei Unai Ulmanei.

Vīriešiem nepārspēts palika ilggadējais Igaunijas izlases līderis Pauls Pīks, kurš trīs geimos pārspēja savu kolēģi Pritu Lumi. 3. lietuvietis Mantas Kočunas.

No Latvijas vīriešiem augstākā - 6. vieta Jānim Plūmem, 7. Latvijas skvoša federācijas reitinga līderis Andrejs Sautins, 8. Latvijas čempions Kārlis Pekstiņš.

Katrā – sieviešu un vīriešu grupā spēlē 16 spēlētāji - pieci labākie no katras valsts un vēl viens spēlētājs no posma organizētājvalsts.

Čempionāts notiek trīs posmos. Otrais posms plānots 21., 22. janvārī Viļņā, trešais - 15., 16. aprīlī Tallinā. Uzvarētāji tiks noteikti pēc visu posmu rezultātu summas. 1. vietas ieguvējs izcīnīs 20. punktus, 2. vietas – 16, 3. vietas – 14. punktus, nākamo vietu ieguvēju punktu skaits ar katru vietu samazināsies par 1.

Pirmo reizi Latvijas skvoša turnīru vēsturē paredzētas ievērojamas naudas balvas – 1500 eur pirmajai vietai, 1200 eur – otrajai, 900 eur – trešajai vietai. Uzvarētāju apbalvošana notiks pēdējā čempionāta posmā Tallinā.

Baltijas individuālo čempionātu organizē Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skvoša federācijas.