Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Eiropas reitinga turnīrā Rīgā U19 grupā uzvar spānis un vāciete, Latvijai 3 medaļas

Eiropas skvoša federācijas (ESF) reitinga turnīrā “Latvian Junior Open 2023” Latvijas skvošistēm izdevās izcīnīt trīs medaļas.

 

Turnīrā dominēja Polijas jaunie skvošisti, kuri izcīnīja kopumā 9 no 24 medaļām, pa divām medaļām Spānijas, Zviedrijas un Lietuvas skvošistiem. Vecākajās, spēcīgākajās – U19 grupās uzvaras vācietei Jasminai Čeranai un otro gadu pēc kārtas Latvijā - spānim Adrianam Revertam Eskutia.

 

Latvijai visas trīs godalgas izcīnīja meitenes. Zelts Pļaviņu spēlētājai Anitai Vītolai GU15 grupā, kura 2. un 3. vietā atstāja lietuvietes. Cīnoties ar skvoša lielvalstu pārstāvēm, bronza divām jelgavniecēm - Unai Ulmanei GU19 un Sonorai Liepai – GU17. grupā. S. Liepa jāuzslavē par vienu uzvarēto geimu pret pirmās vietas ieguvēju GU17 grupā - ēģiptieti Salmu Montaseru, savukārt, spēle pret sudraba ieguvēju anglieti Šaei Patersoni tik labi nepadevās. Una piekāpās Vācijas spēlētājai, kas kopējā reitingā 71. vietā, GU17 – 29. vietā Eiropā, un Polijas spēlētājai Alicijai Filipovskai, bet spēja pārspēt reitingā krietni augstāk esošu Nīderlandes spēlētāju un izcīnīt savu pirmo ESF turnīru medaļu. 

 

BU15 grupā visas godalgas viesspēlētājiem – 1. vieta Spānijas, 2. un 3. – Polijas puišiem, BU17 grupā dominēja poļi, izspēlējot savstarpējo finālu un 3. vieta atstājot Zviedrijas spēlētāju.

 

“Latvian Junior Open 2023” no 28. līdz 30. aprīlim notika Rīgā “Pepsi” skvoša centrā. Šāda līmeņa – Eiropas reitinga turnīrs Latvijā norisinājās otro reizi. Sacensībās tika reģistrēti 56 dalībnieki no 14 valstīm, bet startēja 54. Viskuplāk – ar 15 spēlētājiem bija pārstāvēta Latvija un Polija, 4 dalībnieki bija no Igaunijas, pa diviem no Lietuvas, Spānijas, Izraēlas, Zviedrijas, Nīderlandes un Anglijas, pa vienam no Somijas, Vācijas, Ukrainas, Velsas un Ēģiptes. Salīdzinoši pērn, kad šādu turnīru Latvijā rīkoja pirmo reizi, tajā startēja 33 spēlētāji no 9 valstīm.

 

Sacensības notika ar Latvijas Sporta federāciju padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas  līdzfinansējumu. Latvijas Skvoša federāciju un turnīru atbalstīja viesnīca “Radison SAS”, sporta preču internetveikals “Latvin.lv”, sporta preču veikals “Squashop”, interneta sporta preču veikals “Latvin.lv”, kompānijas “OK Būvmateriāli”, “ASB Squash”, reklāmas kompānija “Promoter”.

 

Visi spēļu rezultāti: https://esf.tournamentsoftware.com/sport/tournament/players?id=4755F484-80A7-4320-AAB0-D5C1DEBE3844

Finālspēles tika translētas TV4 un sportacentrs.com TV. 

Informācija, foto un video arī sociālajos tīklos: Instagram un facebook - Latvian Junior squash open.

 

 

Visi uzvarētāji:

GU19

 1. Yasmin Cherian (Vācija)
 2. Alicja Filipkowska (Polija)
 3. Una Ulmane (Latvija)

BU19

 1. Adrian Revert Escutia (Spānija)
 2. Robert Lindner (Nīderlande)
 3. Semuel Kullgard (Zviedrija)

GU17

 1. Salma Montaseer (Ēģipte)
 2. Shae Paterson (Anglija)
 3. Sonora Liepa (Latvija)

 

BU17

 1. Karol Krysiak (Polija)
 2. Dominik Mozer (Polija)
 3. Anton Bryttne (Zviedrija)

GU15

 1. Anita Vītola (Latvija)
 2. Gertrūda Kudrikaite (Lietuva)
 3. Sofija Janiškaite (Lietuva)

BU15

 1. Pablo Sanchis Tatay (Spānija)
 2. Wictor Paluchowski (Polija)
 3. Tymon Pawluk (Polija)

GU13

 1. Antonina Piotrowitz (Polija)
 2. Hania Gorecka (Polija)
 3. Naomi Wiegenfeld (Izraēla)

 

 1. BU13
 1. Benjamin Morzyc (Polija)
 2. Oskar Talts (Igaunija)
 3. Szymon Cienciala (Polija)

Baiba Lulle

30.04.2023

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.